چند نکته مهم که باید درباره شرکت تبلیغاتی بدانید!

شرکت تبلیغاتی دارای یک تیم متشکل از افراد مختلف برای کارکردهای متفاوت مورد نیاز این کار مثل: مشاور تبلیغات، کارشناس فنی، کپی رایتر، گرافیست و… است. آن‌ها می‌دانند که چگونه از دانش و مهارت خود در این راه به طور موثر استفاده کنند تا در نهایت تبلیغات با موفقیت به سرانجام برسد.

تبلیغات نوعی از ارتباطات بازاریابی است که برای فروش محصولات و خدمات استفاده می‌شود. از آنجا که صنعت تبلیغات بسیار گسترده است و مشاغل بسیار متنوعی در کل صنعت وجود دارد، عناوین شغلی تبلیغاتی زیادی نیز وجود دارد. تبلیغات معمولا از طریق رسانه‌های مختلف مانند تلوزیون، وبسایت، روزنامه، مجلات، رادیو، فضای باز و … نمایش داده می‌شود و ممکن است در چند رسانه تبلیغاتی به صورت همزمان اجرا شود که یک شرکت تبلیغاتی متخصص انتخاب رسانه مورد نیاز هر کسب و کار و عملی کردن ایده‌های تبلیغاتی است.

 

انواع تبلیغات:

تبلیغات تجاری:

تبلیغات تجاری به تبلیغاتی گفته می‌شود که با هدف فروش محصول یا خدمات انجام می‌شود. در این نوع از تبلیغات، ویژگی کالاها یا خدمات متناسب با بستر و رسانه مورد نیاز بصورت تصویر، فیلم، متن، صدا و… نشان داده می‌شود. 

تبلیغات غیرتجاری:

تبلیغ کنندگان غیر تجاری برای مواردی غیر از یک محصول یا خدمات مصرفی تبلیغ می‌کنند. مانند: احزاب سیاسی، گروه‌های فرهنگی، سازمان‌های مذهبی و دولتی و…. .

تبلیغات محیطی:

شرکت‌های مجری تبلیغات محیطی اغلب مکانی را برای تبلیغ خریداری می‌کنند و به تبلیغ دهندگان برای زمانی معین می‌فروشند. این نوع شرکت‌ها می‌دانند که چه مکان‌هایی در فضای باز و چه رسانه‌ای برای هر کسب و کار مناسب است. ممکن است کار طراحی و دیگر کارهای مورد نیاز این تبلیغات را خود شرکت انجام دهد یا صاحب کسب و کار، خود طرح آماده را برای اکران به شرکت ارئه دهد.

تبلیغات آنلاین:

آژانس‌ها و شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ، وضعیت هرکسب وکار را در فضای شغلی خود مورد بررسی و تحقیق قرار می‌دهند و با تحلیل رقبا و مشخص کردن مخاطب هدف، بستر آنلاین مناسب برای صاحبان کسب و کار را شناسایی و برای آن‌ها تبلیغ می‌کنند.
ما در آبان افتخار این را داریم تا با تجربه بیش از ده سال فعالیت در زمینه تبلیغات محیطی و اجرای کمپین‌های موفق، کار تبلیغات آنلاین آن را نیز در بستر و رسانه‌های مورد نیاز کسب و کار شما توسط تیمی با تجربه و متخصص انجام دهیم.
یک شرکت تبلیغاتی تمام تلاش خود را برای فروش محصولات مشتریان انجام می‌دهد. شرکت‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی گروهی از افراد متخصص در زمینه‌های خاص خود را دارند تا بتوانند به کسب و کارها کمک کنند تا با روشی آسان و ساده به مشتری هدف خود برسند.
اولین آژانس تبلیغاتی در سال ۱۷۸۶ توسط ویلیام تیلور تاسیس شد و پس از آن به مرور بر تعداد و فعالیت شرکت‌های تبلیغاتی افزوده شد. هر چند که روز به روز فعالیت آن‌ها گسترش پیدا کرد اما در هر صورت کار تمامی آن‌ها ایده پردازی، برنامه ریزی و اجرای تبلیغات برای مشتریان است.

نقش شرکت تبلیغاتی چیست؟

  •  ایجاد آگهی تبلیغاتی بر اساس اطلاعات دقیق جمع آوری شده از محصول
  •  انجام تحقیقات مورد نیاز دربار بازار هدف و مشتریان
  •  برنامه ریزی برای استفاده از نوع رسانه، زمان، مکان و مدت اجرای تبلیغ
  •  گرفتن بازخورد مشتریان و تحلیل آن‌ها

اغلب شرکت‌ها ممکن است خودشان همه یا قسمتی از این کارها را انجام دهند مثلا آن‌ها می‌توانند در تلوزیون یا سایر رسانه‌ها تبلیغ کنند؛ در اینجا این سوال مطرح می‌شود که ” با این وجود چرا کسب و کارها به شرکت تبلیغاتی نیاز دارند؟”

دلایل استفاده از شرکت‌ تبلیغاتی توسط کسب و کارها چیست؟

شرکت تبلیغاتی دارای یک تیم متشکل از افراد مختلف برای کارکردهای متفاوت مورد نیاز این کار مثل: مشاور تبلیغات، کارشناس فنی، کپی رایتر، گرافیست و… است. آن‌ها می‌دانند که چگونه از دانش و مهارت خود در این راه به طور موثر استفاده کنند تا در نهایت تبلیغات با موفقیت به سرانجام برسد.
اگر هر کسب و کار به تنهایی و بدون هیچ تخصص و تجربه‌ای بخواهد کار تبلیغات را انجام دهد ممکن است بارها با شکست مواجه شود و هزینه‌های زیادی متحمل شود؛ اما واگذاری کارهای تبلیغاتی به کارشناسان و متخصصان این حوزه با موفقیت بیشتری انجام می‌شود و تا حدودی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

تفاوت کانون تبلیغاتی، شرکت تبلیغاتی و آژانس تبلیغاتی:

کانون تبلیغاتی:

کانون تبلیغاتی در حقیقت سازمانی است که تحت نظارت سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی مانند موسسات فرهنگی و… مشغول به فعالیت است. کانون تبلیغاتی یک صاحب امتیاز و مدیر مسئول دارد که حتما باید یک شخص باشد یعنی کسی که در صورت بروز هر گونه اتفاق حقوقی برای این سازمان، پاسخگو باشد و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. اغلب سازمان‌هایی که کار تبلیغاتی انجام می‌دهند، کانون تبلیغاتی هستند و هر کانون تبلیغاتی نمی‌تواند شرکت تبلیغاتی باشد اما شرکت تبلیغاتی حتما یک کانون تبلیغاتی است.

شرکت تبلیغاتی:

کانون تبلیغاتی باید با پشت سر گذاشتن مراحل و شرایطی صاحب امتیاز خود را به شرکت تبلیغاتی تغییر دهد که در اینجا جنبه حقوقی پیدا می‌کند؛ به این معنی که یک شرکت تبلیغاتی در درون خود یک کانون تبلیغاتی دارد ولی یک کانون الزاما یک شرکت تبلیغاتی نیست.

آژانس تبلیغاتی:

واژه Agancy یا همان آژانس در تبلیغات برای کارهای خدماتی استفاده می‌شود و به همین خاطر در برگردان فارسی همان آزانس استفاده می‌شود درصورتیکه تفاوت چندانی با شرکت یا کانون تبلیغاتی ندارد، تفاوتی ندارند و یک کارایی دارند.

 

عناوین شغلی تبلیغاتی:

افراد در تبلیغات دارای طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها، به خصوص مهارت‌های ارتباطی قوی هستند که در بسیاری از مشاغل مختلف در صنعت تبلیغات مورد نیاز است. در زیر لیستی از متداول‌ترین عناوین شغلی تبلیغاتی آورده شده است:
کپی رایت تبلیغاتی
عکاس تبلیغاتی
کارگردان هنری
عکاس تحریریه
گرافیست
طراح گرافیک
تصویرگر
طراح موشن
مدیر تولید
تهیه کننده
طراح وب
نویسنده
مدیریت
مدیریت شبکه‌های اجتماعی
حساب کاربری
مدیر کمپین تبلیغاتی
مدیر تبلیغات محیطی
مدیر فروش
کارگردان خلاق
مدیر تبلیغات دیجیتال
مدیر فروش تبلیغات دیجیتال
مدیر بازاریابی
مدیر رسانه
مدیر تبلیغات آنلاین
مدیر تبلیغات رسانه های اجتماعی
دستیار تبلیغات
دستیار برنامه ریز رسانه
مدیر برند
استراتژیست تبلیغات
مسئول پشتیبانی مشتری
هماهنگ کننده ارتباطات
بازاریاب محتوا
خریدار رسانه تعاملی
برنامه ریز رسانه تعاملی
برنامه ریز رسانه
تحلیلگر تحقیقات رسانه
استراتژیست بازاریابی هدفمند
مشاور وب و تجزیه و تحلیل
متخصص سئو و بهینه سازی سایت
حسابدار
به تناسب میزان فعالیت هر شرکت تبلیغاتی و گستردگی مجموعه، عناوین شغلی آن کم‌تر یا بیشتر است. اما آنچه در اینجا تحت عناوین شغلی مطرح شد نمایی کلی از شغل‌ها و مسئولیت‌هایی است که در این حیطه وجود دارد.
ما در شرکت توسعه تبلیغات آبان با پیشرفت و روند رو به جلوی صنعت تبلیغات، همواره سعی داشته‌ایم تا جدیدترین متدهای تبلیغاتی دنیا را آموخته و در تبلیغات و بازاریابی با روش‌های خلاق از آن بهره ببریم.
کارشناسان آبان در واحد خدمات دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی و تبلیغات محیطی آماده مشاوره به شما در این زمینه می‌باشند.