چرا داشتن مشاور تبلیغاتی برای کسب و کارها ضروری است؟

گاهی اوقات چاه ایده‌ها خشک می‌شود و دیگر هیچ ایده‌ای برای تبلیغات به ذهن انسان نمی‌رسد. در این زمان باید از کمک‌های خارجی که همان مشاور تبلیغاتی هستند استفاده کرد.

۸ نقش مهم مشاور تبلیغاتی در بهبود کسب و کار شما

 

آن‌ها در این زمینه سال‌ها تجربه دارند و می‌توانند با تخصص خود به کسانی که به مشاوره تبلیغاتی نیاز دارند، کمک کنند. یک مشاور تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا توانایی‌های داخلی خود را گسترش دهید و نتایج بهینه‌ای بدست آورید. مشاوران تبلیغات حرفه‌ای کسانی هستند که به مشتریان کمک می‌کنند استراتژی‌های بازاریابی مؤثر را در قالب‌های متفاوت مثل چاپ، رسانه‌های دیجیتال و… توسعه داده و پیاده سازی کنند.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با نقش‌هایی که یک مشاور تبلیغاتی ایفا می‌کند آشنا شوید.

مشاور تبلیغاتی به کسب و کار شما چه کمکی می‌کند؟

تجزیه، تحلیل و پیش بینی عملکرد:

یک مشاور تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند تا داده‌های دقیق‌تری درباره کسب و کار خود به دست آورید. دانستن اینکه کدام داده مهم است – وقتی داده‌های فراوانی جمع آوری کرده‌اید – مانند این است که شما یک معدن طلا داشته باشید اما ندانید که چطور سنگ‌های بی ارزش را از سنگ‌های طلا جدا کنید. یک مشاور دیجیتال به شما کمک می‌کند که داده‌های مهم را از غیر مهم جدا کنید و چیزهایی که لازم است را جمع آوری کنید.

خلاقیت:

مشاوران، ایده‌های جدید تبلیغاتی را مطرح می‌کنند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا برنامه‌هایتان در کانون توجه مخاطبان قرار بگیرد. مشاوران تبلیغاتی معمولا به همراه یک تیم خلاق با آژانس‌های تبلیغاتی همکاری می‌کنند تا خواسته‌های مشتریان را به بهترین شکل تحقق بخشند. اما چگونه یک مشاور دیجیتال این کار را انجام می دهد؟

آن‌ها رفتار مصرف کننده را پیش بینی می‌کنند. یک مشاور مشخص می‌کند که کدام خلاقیت تاثیر بیشتری دارد و چرا. کمپین‌های مشابه، رقبا و ترندهای صنعت شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا به شما در طراحی استراتژی‌ها و دیگر برنامه‌های کسب و کارتان کمک کنند. همچنین آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا درک کنید که درگیر شدن مشتری در یک صنعت خاص ، نوع رسانه یا درگیری با رقبا چیست. به شما نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید این‌ها را بشناسید و اندازه گیری کنید.

برند سازی:

یک مشاور دیجیتال می‌تواند به شما در بهبود انتشار بیشتر پیام و تصویر خود در بین کمپین‌ها، سیستم‌ها و رسانه‌ها کمک کند. به این صورت برند شما شناخته می‌شود و افراد و سازمان‌های بیشتری شما را خواهند شناخت.

شناسایی ترندها، برنامه و تنظیم:

یک مشاور تبلیغاتی روند بازار را دنبال و وضعیت را تحلیل می‌کند. او درک می‌کند که چگونه برخی مدیران و شرکت‌ها در صدر جدول رقابت کسب و کار خود قرار می‌گیرند و از این طریق به شما راهکارهایی ارائه می‌دهد.

شخصی سازی:

یک مشاور تبلیغاتی می‌تواند در شخصی سازی محتوای تبلیغاتی به شما کمک کند. ۶۰٪ از شرکت‌های بازاریابی در شخصی سازی محتوا مشکل دارند. محتوای شخصی شده دارای میزان اثربخشی حداکثر ۶ برابر محتوای غیر شخصی است. هدف قرار دادن جمعیتی که همه آن‌ها مخاطب هدف شما نیستند به اندازه گذشته مؤثر نیست. شما برای دستیابی به مشتریان خود به شخصی سازی تبلیغات نیاز دارید.

گذر از روش‌های سنتی به دیجیتال:

اکثر آژانس‌های تبلیغاتی تازه تأسیس از همین ابتدا وارد دنیای دیجیتال شده‌اند اما روش‌های قدیمی حتی در بین کسب و کارهای نوپا نیز هنوز به کار گرفته می‌شود. شما هنوز هم ممکن است در تلاش باشید استراتژی‌ها و معیارهای بازاریابی سنتی را به صورت دیجیتال به کار بگیرید. مشاور تبلیغاتی به شما کمک می‌کند به روز باشید و از ابزارهای دیجیتال بیشترین استفاده موثر را داشته باشید.

بهره وری:

شما ممکن است وقت زیادی را صرف کمپین‌هایی کنید که دیگر کار نمی‌کنند. بعضی اوقات ممکن است هفته‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد تا بدانید چیزی به درد کسب و کار شما می‌خورد یا نه. یک مشاور تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند نتایج را سریع‌تر و مؤثرتر اندازه گیری کنید و همیشه از رقبا جلوتر باشید.

اندازه گیری نتایج:

برای درک واقعی پیشرفت یک شرکت و چیزی که در تلاش برای دستیابی به آن هستند، باید به طور مداوم نتایج را هر چند کوچک بررسی کرد تا مشخص شود که تا چه اندازه به هدف اصلی نزدیک شده‌ و استراتژی‌ها چه تاثیراتی داشته‌اند. یک مشاور تبلیغاتی می‌داند که چگونه می‌توان نتایج را اندازه گیری کرد و به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای آژانس تبلیغاتی خود کمک می‌کند.

چه کسی را به عنوان مشاوره تبلیغاتی خود انتخاب کنیم؟

این روزها بعضی از سوءاستفاده‌گران در اول اسم هر کاری کلمه مشاور را می‌چسبانند و شروع به گرفتن پول‌های مردم می‌کنند! بنابراین، ممکن است برای کسانی که به فکر کمک گرفتن از مشاور تبلیغاتی یا به دنبال خدمات مشاوره‌ای هستند، گیج کننده باشد که بدانند چه کسی می‌تواند واقعا به آن‌ها کمک کند. بهتر است قبل از انتخاب مشاور به صورت جدی روی آن تحقیق کنید و سوابق هر مشاور را به طور دقیق بررسی کنید.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل تبلیغاتی و بازاریابی هستید مقالات دیگر این سایت در این زمینه را از دست ندهید.