انواع-بیلبورد-تبلیغاتی

انواع بیلبورد تبلیغاتی و مروری بر ابزارهای تبلیغات محیطی

تبلیغات بیلبوردی و در فضای باز هنوز طرفداران زیادی دارد و به طور چشم گیری موثر است. بطوریکه به گفته Trailerad 98 درصد از مردم در سراسر جهان حداقل یک بار تبلیغات بیلبوردی در فضای باز را مشاهده می‌‌کنند.

1399/04/29

انواع بیلبورد تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی از سال 1867 در مبارزات تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و هنوز بعد از گذشت سال‌های زیاد، رسانه‌ای موثر و محبوب برای تبلیغات هستند. سیر تابلو و تلوزیون‌های تبلیغاتی به مرور و با پیشرفت تکنولوژی تکامل پیدا کرد و انواع بیلبورد تبلیغاتی در اندازه، طرح و کاربری جدید به وجود آمدند.
کسب و کارها، صاحبان برندها و در مجموع هر کسی که از راه‌های مختلف محصول و خدماتی برای فروش و ارائه دارد، می‌تواند از انواع بیلبورد تبلیغاتی استفاده ‌کند. تبلیغات بیلبوردی و در فضای باز هنوز طرفداران زیادی دارد و به طور چشم گیری موثر است. بطوریکه به گفته Trailerad 98 درصد از مردم در سراسر جهان حداقل یک بار تبلیغات بیلبوردی در فضای باز را مشاهده می‌‌کنند. علاوه بر این طبق یک نظرسنجی مشخص شد که 68 درصد از مشتریان می‌گویند تصمیم گیری خریدشان در اتومبیل گرفته می‌شود!
از آنجا که بیلبوردها معمولا فقط با یک نگاه دیده می‌شوند، احتمالا انواع بیلبوردهای تبلیغاتی را در روز مشاهده می‌کنید. اغلب بیلبوردها طوری طراحی می‌شوند که به سرعت توجه‌ها را جلب می‌کنند. شاید به نظر شما بیشتر بیلبوردها شبیه به هم به نظر بیایند اما بیلبوردهای تبلیغاتی در انواع  و کاربردهای مختلف ساخته و به کار برده می‌شوند.
در این قسمت به توضیح درباره 4 نوع از انواع بیلبوردهای تبلیغاتی که تاثیر زیادی بر بازاریابی کسب و کارها دارند، می‌پردازیم تا آن‌ها را بهتر بشناسید:

بیلبورد:

بیلبوردها یکی از انواع بیلبوردهای تبلیغاتی هستند که بیشترین میزان دید را در محیط شهری دارند، ابعاد آن از 9 ،10، 12، 15 مترشروع می‌شود و تا ابعاد 120و حتی 160 متر نیز ممکن است ساخته و استفاده شوند.

عرشه پل:

گاهی تبلیغات روی پل‌های عابر پیاده یا پل‌های ماشین رو از طرفی که ماشین‌ها عبور می‌کنند (مثلا اگر ماشین از سمت راست می‌آید همان سمت راست و جلوی دید آن) روی سطح مقابل پل که به آن عرشه پل گفته می‌شود نصب می‌شوند. به دلیل دید زیاد توسط سرنشینان خوردرو از این نوع تبلیغات بسیار استفاده می‌شود.

استرا بورد:

استرابوردها نسل جدیدی از بیلبوردها هستند که بر پایه سازه‌های بادبانی ساخته می‌شوند. این نوع از انواع بیلبوردهای تبلیغاتی فک متحرک دارند و معمولا در تهران در ابعاد 2 در 4 دیده می‌شوند. در اصفهان نیز اخیرا به تعداد محدودی از آن استفاده می‌شود و یکی از سازه‌های پرطرفدار هستند که در تهران تعداد آن بسیار زیاد است.

استند تبلیغاتی:

رایج‌ترین تابلوهای تبلیغاتی در ابعاد کوچک که ممکن است درسطح شهر ببینید همین استندهای تبلیغاتی هستند. تبلیغات اغلب روی بنر چاپ و روی بیلبورد نصب می‌شوند. این نوع از انواع بیلبوردهای تبلیغاتی معمولا در چهار راه‌ها نصب می‌شوند و اندازه معمول آن‌ها یک متردر دو متر است.

تلوزیون شهری:

جدیدترین، پرکاربردترین و پیشرفته‌ترین رسانه تبلیغات محیطی که امروزه به کار گرفته می‌شود تلوزیون شهری است که هم در فضای باز و هم در فضای داخلی به ارتباط و تعامل بین برند و مخاطب کمک زیادی می‌کند. تلوزیون شهری به برند کمک می‌کند تا انواع کمپین تبلیغاتی را بصورت کاملا موثر و هدفمند برای مخاطبان یک منطقه جغرافیایی خاص اجرا کند. سطح و کیفیت بالای اجرای تبلیغات در تلوزیون شهری باعث شده است تا تعداد بسیار زیادی از برندها از این رسانه برای ارتباط بیشتر با مخاطب استفاده کنند و از مزایای بسیار زیاد آن بهره مند شوند.

بیلبورد دیجیتال:

بیلبوردهای دیجیتال، نسل جدید تلوزیون‌های شهری هستند که روز به روز بر محبوبیت آن‌ها افزوده می‌شود. در این نوع از انواع بیلبورد تبلیغاتی می‌توان تبلیغات را به طور لحظه‌ای تنطیم و برای زمان‌های معین اجرا کرد. در حالیکه بیلبوردهای تبلیغاتی هنوز هم پرطرفدار هستند اما به دلیل اینکه بیلبوردهای دیجیتال مزایای بیشتری نسبت به بیلبوردهای ساده دارند، از محبوبیت زیادی برخوردار شده‌اند.
با استفاده از بیلبورد دیجیتال، تبلیغات را به گونه‌ای جذاب‌تر و منحصر به فرد می‌توان اجرا کرد که این کار به سادگی از عهده بیلبورد تبلیغاتی برنمی‌آید! شاید می‌توان گفت که قابل توجه‌ترین مزیتی که یک بیلبورد دیجیتال ارائه می‌دهد این است که کارهای بسیار خلاقانه‌ای را با آن می‌توان انجام داد. با استفاده از بیلبورد دیجیتال شما می‌توانید تصویر، فیلم، صوت، متن و هر چیز دیگری را آنطور که می‎خواهید برای مخاطب به نمایش درآورید و تبلیغاتی جذاب‌تر و به یاد ماندنی‌تر داشته باشید.

لایت باکس:

این نوع از انواع بیلبورد تبلیغاتی، تابلوهایی با اندازه نسبتا کوچک هستند که جنس داخلی آن‌ها از فلکس ساخته شده و پشت آن‌ها نور تعبیه شده است. تابلوهای تبلیغاتی که در ایستگاه‌های بی آر تی می‌بینید معمولا از نوع لایت باکس هستند.

نما آگهی:

روی بعضی از دیوارهای بزرگ نمای آگهی را طراحی و نقاشی می‌کنند که تقریبا در اصفهان از این نوع نداریم. با اینکه این دسته از آگهی‌ها جزء گروه تبلیغات محیطی هستند ولی در دسته بیلبوردها قرار نمی‌گیرند.

نکته:
وقتی صحبت از تبلیغات محیطی و ابزارهای آن پیش می‌آید می‌توانیم در اینجا تابلوهای فروشگاه و مغازه‌ها را به این لیست اضافه کنیم که برندهای مختلف تابلوهای بزرگی سر در مغازه‌ها و مخصوصا سوپرمارکت‌ها نصب می‌کنند که در این کار به نوعی مناقشه وجود دارد و در باید و نباید آن اختلاف نطرهایی وجود دارد اما در هر حال به نوعی جزئی از تبلیغات محیطی حساب می‌شود.
اساسا نوع تبلیغات با گذشت زمان ثابت نمی‌ماند و همینطور که ما به یک دنیای دیجیتال گسترده‌تر وارد می‌شویم، تبلیغات نیز در حال تغییر شکل و تغییر چهره است و در حال حاضر شکل‌های مختلفی از انواع بیلبورد تبلیغاتی وجود دارد که می‌توانند تبلیغات محیطی را به صورت متنوع‌تر و تاثیرگذارتر اجرا کند.
در صفحه بیلبوردهای اصفهان لیست جامع و کاملی از انواع بیلبورد تبلیغاتی (آخرین تابلوهای بیلبورد و عرشه پل اصفهان) را جمع آوری و بروز رسانی کرده‌ایم. برای رزرو و اطلاع از قیمت‌ها و پکیج‌های موجود آخرین لیست بیلبورد‌های اصفهان، با کارشناسان واحد فروش توسعه تبلیغات آبان تماس بگیرید.


نویسنده: تیم محتوای آبان