۸ ایده برتر تبلیغاتی برای راه اندازی بیلبورد خلاقانه

۸ ایده برتر تبلیغاتی برای راه اندازی بیلبورد خلاقانه نمونه هایی از بیلبورد خلاقانه شروع […]

۸ ایده برتر تبلیغاتی برای راه اندازی بیلبورد خلاقانه

۸ ایده برتر تبلیغاتی برای راه اندازی بیلبورد خلاقانه

نمونه هایی از بیلبورد خلاقانه

شروع تبلیغات بیلبوردی و استفاده از بیلبوردها به دهه ۱۸۳۰ میلادی برمیگردد. در آن زمان پوسترهای بزرگی شامل نوشته یا طرحی از تبلیغ یک برند را روی دیوار ساختمان‌های بزرگ که رو به جاده قرار داشتند، نصب می‌کردند. به مرور تبلیغات بیلبوردی تکامل بیشتری پیدا کرد و به صورت دیجیتالی درآمد. امروزه کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ و تاثیرگذاری به وسیله بیلبورد دیجیتال انجام می‌شود. تبلیغات بیلبورد خلاقانه می‌تواند تاثیر بسزایی بر فروش برندها داشته باشد.
تبلیغات بیلبورد خلاقانه راهی عالی برای جلب توجه اشخاص در بیرون از منزل و در سطح شهر است. اغلب سازه بیلبوردها بزرگ و زیبا هستند و توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند. تبلیغات بیلبوردی برای کل مدت زمان تبلیغات باقی می‌مانند، در طول روز و حتی شب‌ها قابل مشاهده‌اند و جلوه ویژه‌ای دارند.

بیلبورد خلاقانه چیست؟

دنیای تبلیغات بیلبوردی توسط فناوری دیجیتال متحول شده است. اولین تابلوهای تبلیغاتی دیجیتال، در سال ۲۰۰۱ رونمایی و اکران شدند. البته از آن زمان تا کنون تغییرات سریع و بزرگی بر بیلبوردهای دیجیتال انجام شده و تبلیغات بیلبوردی به مسئله‌ای مهم در دنیای تبلیغات و بازاریابی تبدیل شد و بیلبورد خلاقانه بسیاری پدید آمد. از آن پس تبلیغ کندگان متوجه شدند که بیلبوردهای دیجیتال نرخ فراخوان بالایی دارند و نسبت به تابلوهای تبلیغاتی تاثیر گذاری بیشتری دارند.
بیلبورد خلاقانه بستر بسیار خوبی برای تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ یک طرح و ترکیب آن‌ها با یکدیگر است. بعضی از بیلبوردهای تبلیغاتی از اطلاعات مربوط به ردیابی تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند که در نوع خود بسیار تاثیر گذار و جذاب است. این نوع از بیلبورد دیجیتال را که اصطلاحا به آن بیلبورد تعاملی می‌گویند، اولین بار توسط پورشه در ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی راه اندازی شد.

نمونه‌هایی از بیلبوردهای خلاقانه برندهای معروف دنیا:

تبلیغات محیطی و بیلبوردی به چیزی فراتر از تبلیغ و تعریف واضح یک برند تبدیل شده است. امروزه تبلیغات بیلبوردی به تجربیات تعاملی و درگیر کردن مخاطب و ارتباط هر چه بیشتر با برند روی آورده‌اند.
در اینجا به بررسی ۸ ایده بیلبورد خلاقانه در جهان می‌پردازیم تا به قدرت این رسانه تبلیغاتی بیشتر پی ببرید:

۱٫ استفاده از هوش مصنوعی در بیلبورد خلاقانه The Economist

اکونومیست یه روزنامه پر تیراژ بین المللی است که هم به صورت مجله و هم به صورت دیجیتال عرضه می‌شود. اکونومیست در یک بیلبورد خلاقانه که نمونه خوبی از یک بیلبورد ساده با هوش مصنوعی است یک لامپ سه بعدی را روی یک پس زمینه قرمز قرار داده است. هنگامی که شخصی در محدوده نصب بیلبورد قدم می‌زند، وقتی زیر لامپ قرار بگیرد، لامپ بیلبورد روشن می‌شود.  به طوریکه گویا جرقه‌ای در ذهن شخص زده شده و یا به چیزی رسیده است!
این بیلبورد خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Abbott Mead Vickers BBDO در انگلستان برای اکونومیست طراحی شده است.

بیلبورد خلاقانه اکونومیست

۲٫ سنجش سرعت در بیلبورد تبلیغاتی Reebok

وقتی ریبوک از محصول جدید خود یعنی کفش ورزشی مدل ZPump 2.0 را تولید کرد، برای رونمایی از آن از بیلبورد خلاقانه و جالبی استفاده کردند. آن‌ها یک بیلبورد طراحی کردند که روی آن یک دوربین با قابلیت سنجش سرعت با دو چراغ سبز و قرمز قرار داشت. همچنین تعدادی کفش ورزشی از مدل جدید تولید شده نیز در آن قرار داشت. هنگامی که افرادی با سرعتی بالاتر از ۱۷ کیلومتر در ساعت از جلوی آن حرکت می‌کردند، چراغ سبز روشن می‌شد و درب یکی از جعبه‌های حاوی کفش ورزشی برای آن‌ها باز می‌شد!

 

۳٫ بیلبورد خلاقانه British Airways

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در یکی از بیلبوردهای تبلیغاتی خود برای جلب توجه مخاطبان، از داده‌های مربوط به فناوری نظارت بر ردیابی پروازها استفاده کرده است. هنگامیکه یک پرواز بریتیش ایرویز از بالای این بیلبورد پرواز می‌کند، تصویر یک کودک که در صفحه بیلبورد به سمت هواپیمای در حال حرکت پرواز می‌کند نمایش داده می‌شود. در این لحظه شماره پرواز و مقصد نیز روی صفحه نمایش داده می‌شود. این تصاویر در بیلبورد خلاقانه مخاطبان را به هیجان می‌آورد و به نوعی جادویی به نظر می‌رسد!

بیلبورد خلاقانه هواپیمایی بریتیش ایرویز

۴٫ ساده و با احساس مثل Coca Cola

تبلیغ کوکا کولا برای یکی از کمپین‌های بیلبوردی آن، تحریک احساسات بیننده بود. کوکا به جای آن که مانند بسیاری از برندها بخواهد باز خود و مزایایی که دارد را مرور کند، دست به اقدامی ساده و خلاقانه زد تا با مخاطبان ارتباط برقرار کند. این بیلبورد از فناوری تشخیص چهره استفاده می‌کند و وقتی شخصی به سمت بیلبورد می‌آید صورتک به روی او لبخند و چشمک می‌زند.

بیلبورد خلاقانه کوکا کولا

۵٫ بیلبورد خلاقانه Oreo در مبارزات انتخاباتی

Oreo در بخشی از مبارزات انتخابی خود، بیشترین فضای تبلیغاتی در میدان تایمز را به خود اختصاص داد و نه تنها یک بلکه ۱۲ بیلبورد اکران کرد. بیلبوردهای تبلیغاتی Oreo در اکثر رسانه‌های میدان به نمایش درآمدند و و یک پازل بصری ایجاد کردند که در میان ساختمان‌ها تنها Oreo بود که چشم‌ها را به خود خیره می‌کرد.

بیلبورد خلاقانه محیطی

۶٫ مخالفت Apotek با سیگار

Apotek با طراحی یک بیلبورد خلاقانه قصد داشت تا با سیگار کشیدن به نوعی مبارزه کند.وقتی که یک فرد در حال سیگار کشیدن از کنار این بیلبورد رد می‌شد، دتکتورهای موجود در بیلبورد فعال می‌شد و باعث می‌شد یک فیلم ویدئویی از سرفه یک مرد و به دنبال آن یک پیام ضد استعمال سیگار و یک تبلیغ برای محصولاتی که می‌توانند به از بین بردن اعتیاد نیکوتین کمک کنند، ظاهر می‌شد.

بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه

۷٫ خلاقانه و تعاملی مثل بیلبورد GMC Arcadia

بیلبورد دیجیتال خلاقانه‌ای که این برند طراحی کرد، از دوربین‌های تشخیص چهره استفاده می‌کرد که می‌توانست افراد را از نظر جنسیت، سن و بیان آن‌ها شناسایی کند. به عنوان مثال وقتی که یک زن در حال پیاده روی دراطراف این بیلبورد باشد، یک فیلم با جمله ” سلام خانم من” روی صفحه پخش می‌شود. این بیلبورد خلاقانه هم‌چنین برای بازی‌های تعاملی نیز استفاده می‌شود.

بیلبوردهای خلاقانه

۸٫ خلاقانه و ترسناک مثل بیلبورد Pepsi

پپسی در حرکتی خلاقانه بیلبوردهایی را روی دیواره شیشه‌ای ایستگاه اتوبوس جای گذاری کرد که از فناوری بسیار بالایی برخوردار بودند. وقتی اتوبوس به سمت ایستگاه حرکت می‌کرد، تصاویری مثل ربات‌های حمله کننده، موجودات فراواقعی ترسناک، بشقاب پرنده و موجودات غیرواقعی این چنینی دیگر نمایش داده می‌شد که ترسناک بودند و کسانی که در ایستگاه نشسته بودند آن را ابتدا واقعی می‌پنداشتند!

نتیجه گیری:
تابلوهای تبلیغاتی با پیشرفت روز افزون تکنولوژی به طور مداوم در حال پیشرفت هستند. بیلبورد خلاقانه راهی عالی برای مجذوب کردن مخاطبان هر کسب و کاری است. در آینده‌ای نه چندان دور بیلبوردهای بزرگ و کوچک از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد و از تکنولوژی هر چه بیشتر برای تعامل با مشتریان استفاده خواهند کرد. اگر می‌خواهید، از رقبا پیش بیفتید و بیش از پیش بر مخاطبان خود تاثیر بگذارید، بیلبورد خلاقانه رسانه‌ای است که حتما باید در تبلیغات خود آن را جای دهید.
اگر در فکر راه اندازی بیلبورد خلاقانه هستید و در این راه نیازمند مشاوره و کمک گرفتن از تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای هستید همین حالا با مشاوران ما در کانون آبان تماس بگیرید. کارشناسان ما با روش‌های اصولی صفر تا صد این کار را برای شما انجام خواهند داد و به شما کمک می‌کنند تا کسب و کار خد را بهبود ببخشید و به فروش بیشتری برسید.