ترفند فروش اینترنتی

6 ترفند فروش اینترنتی که کسب و کار شما را متحول ميکند

چه ترفند فروش اینترنتی باید به کار ببریم تا موفق شویم؟ اين روزها همه جا صحبت از فروش اینترنتی و بازاريابی آنلاين است. کسب و کارها تمايل دارند که هر چه سريعتر وارد فضای آنلاين شوند. ولي سوال اين است که آيا صرفا حضور در اين فضا منجر به فروش خواهد شد؟

1399/2/18

دیجیتال مارکتینگ

6 ترفند فروش اینترنتی برای تحول کسب و کار شما

حقيقت اين است که کسب و کارهاي موفق در فضاي ديجيتال، علاوه بر استراتژی ها و برنامه هاي بازاريابي آنلاين، چندين ترفند فروش اینترنتی خاص را به کار مي برند و از محرک های روانشناسی خاصی استفاده ميکنند که منجر به ترغيب و اقدام کاربران براي خريد مي شود.در اين مقاله چند ترفند فروش اینترنتی مهم را با هم مرور ميکنيم که استفاده از آن ها تاثير چشمگيری بر روی کسب و کار آنلاين شما خواهد گذاشت.

 

1- اعتبار خود را به مشتريان نشان دهيد:

تصور کنيد که دو وبسايت کاملا شبيه به هم با محصولات يکسان وجود دارند. در يکی از وبسايت ها قسمتی وجود دارد که مشتريان سابق را نشان ميدهد ولی وبسايت دوم هيچ مطلبی در مورد مشتريان قبلی و سابقه خود نگفته است. طبيعی است که اکثر ما وبسايت اول را براي خريد انتخاب ميکنيم چون به صورت ناخودآگاه حس اعتماد به آن کسب و کار در ما به وجود می آيد.
بنابراين سعی کنيد که اطلاعات مربوط به مشتريان سابق را در نزديکی دکمه خريد در وبسايتتان قرار دهيد تا اين حس در مخاطبان شما به وجود بيايد که تنها نيستند و افراد ديگری هم از شما خريد کرده اند و کسب و کار شما برای افراد زيادی قابل اعتماد است.اگر تا به حال از این ترفند فروش اینترنتی استفاده نکرده اید، همین الان برای انجام آن اقدام کنید.

 

2- حس اضطرار وعجله را درمخاطب ايجاد کنيد:

احتمالا شما هم حداقل يکبار تحت تاثير اين ترفند فروش اینترنتی قرار گرفته ايد.البته اين تکنيک مختص فروش آنلاين نيست و در فروش فيزيکی هم مورد استفاده قرار ميگيرد.
همه ما انسانها وقتی که با يک فرصت محدود برای انجام کاری مواجه ميشويم به صورت ناخودآگاه تصميم ميگيريم که آن کار را هر چه سريعتر نجام دهيم. بسياری از کسب و کارها از اين تکنيک روانشناسی برای تشويق افراد به خريد استفاده ميکنند و نتايج قابل توجهی ميگيرند.
اين نکته را به خاطر داشته باشيد که انسانها با احساسات خود خريد ميکنند؛ نه با عقل و منطق. اگر مشتريان شما بدانند که قرار است در چند روز آينده يک محصول خاص را با همين قيمت بخرند تمايل آن ها برای خريد کاهش پيدا ميکند و خريد را به زمان ديگري موکول خواهند کرد ولي اگر بدانند که فقط چند ساعت ديگر وقت دارند، آن محصول را هر چه سريعتر خريداری ميکنند.
برای ايجاد اين حس اضطرار در مخاطب ميتوانيد اعلام کنيد که تعداد معدودی از اين محصول باقی مانده است و يا اينکه تخفيف ويژه ای را به مدت محدودی در نظر گرفته ايد.

 

چند ترفند فروش اینترنتی

 

3- ضمانت بازگشت وجه داشته باشيد:

يکي از مهمترين نکات روانشناسی فروش اين است که  افراد تمايل ندارند که خريدهايشان را با ريسک انجام دهند؛ به خصوص خريد در فضاي آنلاين که ذاتا نسبت به خريد حضوری ريسک بالاتری دارد.
بنابراين ضمانت بازگشت وجه ميتواند يک ترفند فروش اینترنتی برای کسب و کارها محسوب شود. در واقع هرچقدر که اين ريسک را کمتر کنيد، احتمال موفقيت شما در فروش آنلاين بيشتر خواهد شد.

 

4- تعداد از خدمات يا محصولات خود را رايگان کنيد:

به اين حقيقت توجه داشته باشيد که مردم عاشق چيزهای رايگان هستند. همه کسب و کارها ميتوانند در محصولات يا خدمات خود مواردی را انتخاب کنند و به صورت رايگان در اختيار مخاطبانشان قرار دهند.
براي مثال اگر يک شرکت توليد نرم افزار داريد ميتوانيد يک نسخه آزمايشی رايگان در اختيار افراد قرار دهيد و علاوه بر اينکه مخاطبان را با نرم افزارتان آشنا ميکنيد، حس اعتماد و ارزشمند بودن را در آنها به وجود بياوريد. و يا اينکه ميتوانيد يک کتاب پی دی اف در حوزه کاری خودتان تهيه کنيد و آن را به صورت رايگان به کاربران وبسايتتان هديه دهيد. اين ترفند فروش اینترنتی يک استراتژی برد-برد برای شما و کاربرانتان محسوب ميشود.

 

ترفند فروش اینترنتی موثر

 

5- از قيمت ميانه استفاده کنيد: 

استفاده از قيمت ميانه يک تکنيک مهم در بازاريابي و فروش است و ميتوان از آن به عنوان يک ترفند فروش اینترنتی هم استفاده کرد.
فرض کنيد که سه محصول مشابه با قيمت هاي متفاوت داريد. تحقيقات بازاريابي و رفتار مصرف کننده اين موضوع را نشان ميدهد که اصولا افراد در اين موقعيت ترجيح ميدهند که گزينه با قيمت متوسط را انتخاب کنند. در واقع گزينه گران تر مثل يک لنگر عمل ميکند و مشتری احساس ميکند که گزينه وسط انتخاب ارزشمندتري است.

 

ترفند فروش اینترنتی مهم

 

6- در پايان قيمت کالاهاي خود عدد 99 را قرار دهيد:

احتمالا شما هم تا به حال تحت تاثير اين تکنيک فروش قرار گرفته ايد.فرض کنيد که دو محصول مشابه با برچسب هاي قيمت قيمت 30 هزار تومان و 29.9 هزار تومان را در کنار هم مشاهده ميکنيد.احتمال اينکه محصول دوم را انتخاب کنيد بسيار بيشتر از گزينه اول است.اين ترفند فروش اینترنتی موثر را حتما در برنامه خود قرار دهيد.
اميدواريم که از اين 6 ترفند فروش اينترنتي استفاده کنيد و شاهد نتايج تاثيرگذار آن ها در کسب و کارتان باشيد. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری برای فروش حرفه ای و پربازده تری در فضای آنلاين داشتید متخصصان ما در تيم ديجيتال مارکتينگ آبان برای پاسخگویی در خدمت شما هستند. کافیست تماس بگیرید و موضوع کسب و کار خودتان را مطرح کنید.


نویسنده : تیم تولید محتوا

منبع :  شرکت تبلیغاتی آبان