بازاریابی دیجیتال و ضرورت آن در کووید ۱۹

بازاریابی دیجیتال و ضرورت آن در کووید ۱۹ با بازاریابی دیجیتال حضور پررنگ مردم در […]

بازاریابی دیجیتال و ضرورت آن در کووید ۱۹

بازاریابی دیجیتال و ضرورت آن در کووید ۱۹

با بازاریابی دیجیتال حضور پررنگ مردم در اینترنت را به یک فرصت طلایی برای کسب و کارتان تبدیل کنید

 جدا از نگرانی های شخصی، نگرانی های دیگری هم برای صاحبان کسب و کار بخصوص مشاغل کوچک وجود دارد. آنها سعی می کنند در این مدت تاثیرات رکود و افت بازار مالی بر بنگاه های اقتصادی خود را به حداقل برسانند.در این مقاله راهکارهایی برای نجات کسب و کارها و گذر از این روزهای سخت ارائه می‌دهیم. اگر شما هم این دغدغه ها را در مورد کسب و کار و تجارت خود دارید پس حتما با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

 

با شروع COVID-19 مردم اوقات بیشتری را در خانه می‌گذرانند و برخلاف گذشته زمان بیشتری را در اینترنت و فضای مجازی سپری میکنند؛  در نتیجه حضور مجازی ما در تبلیغات آنلاین و شبکه های مجازی اهمیت بیشتری یافته است.

همانطور که میدانیم تبلیغات آنلاین مزایای بیشتری نسبت به رسانه های تبلیغاتی سنتی دارد و از طرفی به صاحبان مشاغل این امکان را می دهد تا با کاهش هزینه ، پیام های مرتبط و به روزی را به مشتریان شان تحویل دهند.

حال این سوال اساسی پیش می‌آید که “ما چگونه از این زمان در فضای آنلاین به نفع کسب و کار خود استفاده کنیم؟”

شما به عنوان صاحب کسب و کار دو گزینه پیش‌رو دارید:

۱- تمام تبلیغات خود و پیگیری نتایج را تا پایان بحران کرونا متوقف کنید.

۲- از بازاریابی دیجیتال در فضای مجازی غافل نمانید، آن را با قدرت پیش ببرید و از این فرصت بیشترین استفاده را ببرید.

 

اگر انتخاب شما گزینه دوم است، چهار راهکار موثر برای بازاریابی دیجیتال و تبلیغات آنلاین موثر در این دوران به شما پیشنهاد می‌کنیم :

 

۱- همین الان برای بازاریابی درشبکه های اجتماعی اقدام کنید.

این روزها مردم بیشتر از هر زمان دیگری وقت خود را در فضای آنلاین و مخصوصا در رسانه‌های اجتماعی می‌گذرانند؛ پس چرا حالا که بیشتر مخاطبین ما در شبکه‌های اجتماعی مانند: اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین، پینترست و… حضور دارند؛ از این فرصت ارزشمند برای دیده شدن و تعامل با آن‌ها استفاده نکنیم؟

پس هرچه زودتر شروع کنید و شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کارتان را انتخاب و با برنامه ریزی و تولید محتوای هدفمند بازاریابی خود را شروع کنید.

 

۲- برای بهینه سازی در موتورهای جستجو برنامه ریزی کنید.

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که امکان دارد مصرف کنندگان خدمات و محصولات شما را در گوگل جستجو کنند، بهتر است کار بر روی سئو وبسایت خود را شروع کنید. به کمک سئو، وبسایت شما در صفحه‌ها و رتبه‌های اول نتایج جستجو ظاهر خواهد شد. کسانی که با SEO آشنایی دارند می‌دانند که رسیدن به SEO مطلوب چیزی نیست که در کوتاه مدت اتفاق بیفتد و به زمان تقریبا زیادی نیاز دارد. در بحران فعلی کرونا بسیاری از رقبای شما کار خود را در این زمینه متوقف کرده‌اند و این می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای شما باشد تا بازار خود را در پایان کرونا به دست گیرید و به موفقیت برسید.

 

۳- بازاریابی ایمیلی !! را باور کنید و بکار ببرید.

اگر باور دارید که مصرف کنندگان همیشه از برندهای مورد اعتماد خرید می‌کنند، پس بدانید که این روزها بهترین زمان برای اعتمادسازی در بین مشتریان بالقوه و بالفعل‌تان است. ایجاد اعتماد به برند به دلیل ماندگاری در ذهن مخاطب فراتر از بحران کووید ۱۹ بسیار ارزشمند است. بازاریابی ایمیلی می‌تواند راهی سریع، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای تشویق به بازدید از سایت شما باشد. ایمیل درحقیقت پستی مستقیم است که به‌جای خدمات پستی بصورت الکترونیکی انجام می‌شود و نتیجه آن دستیابی به مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی است.

پس همین حالا شروع کنید؛ از این زمان طلایی برای یک موفقیت بلند مدت استفاده و اولین کمپین ایمیلی خود را اجرا کنید.

 

۴- این روزها با تبلیغات در فضای آنلاین بیشتر دیده میشوید.

هنگامی که فعالیت کسب و کارها کم میشود و یا مانند دوران کرونا ویروس حضور آن‌ها در بازار دچار ابهام می‌شود، ممکن است مدیران و صاحبان این مشاغل تبلیغات و تلاش‌های بازاریابی خود را متوقف کنند اما دو دلیل قانع کننده برای اثبات این اشتباه بزرگ وجود دارد:

دلیل اول این است که خرید نکردن بعضی مصرف کنندگان به این معنا نیست که همه آن‌ها در این دوران حاضر به خرید کردن نیستند! حقیقت این است که حتی در این دوران برخی از مشتریان حاضر به خرید و هزینه کردن هستند و برای آن‌ها زندگی با کمی تغییرات به صورت عادی ادامه دارد. پس باوجود این دسته از مشتریان، برد از آن کسانی است که محصول یا خدمات‌شان آماده باشد.

دلیل دوم مربوط به آن دسته از مصرف کنندگانی است که در این موقعیت هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و بعد از پایان بحران، به محض از سرگرفتن جریان عادی زندگی به دنبال تامین خواسته و نیازشان می‌روند؛ اما این دسته پس از دوران کووید ۱۹ از چه کسانی خرید می‌کنند؟ آیا انتخاب آن‌ها برندی است که در تمام طول دوران کرونا با آن‌ها در ارتباط بوده و تعامل و آشنایی ایجاد کرده یا محصولی که اصلاً آن را نمی‌شناسند و هیچ اثری از آن در این دوران ندیده‌اند؟ به طور یقین برندهای فعال انتخاب اول مشتریان خواهند بود. پس با تبلیغات آنلاین و بازاریابی دیجیتال در رسانه های اجتماعی، گوگل و سایر بسترهای آنلاین نام شما در مقابل مخاطب هدفتان به گونه‌ای زنده خواهد ماند و وقتی آماده خرید می‌شود شما را به رقبا ترجیح می‌دهد.

 

چهار نکته اساسی در اجرای بازاریابی دیجیتال  COVID-19 که نباید از آن غافل شوید

 

۱- همدلی کنید

مردم در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر در پشتیبانی، آموزش و تامین منابع نیاز دارند. شما می‌توانید دقیقا همین نیازهای مردم را از طریق شبکه‌های اجتماعی برطرف کنید تا تاثیرات خوب و ماندگار آن را بر روی برند خود ببینید.

در حالی که بسیاری از افراد در مورد ابتلا به کرونا ویروس جانب احتیاط را رعایت می‌کنند ولی باید در نظر بگیرید عده‌ای نیز یا مبتلا شده‌اند و یا کسی را که مبتلا بوده است می‌شناسند پس به عنوان یک برند حفظ سطح حساسیت در پیام رسانی محتوای‌تان بسیار مهم است. پرداختن به موضوعات حساس روز و استفاده از آن‌ها در محتوا در روند بازاریابی شما تاثیرگذار است و عدم توجه به این موضوعات باعث عقب نشینی مشتریان‌تان می‌شود. از این نکته مهم غافل نشوید که ابراز همدردی در واقع می‌تواند باعث شود تا مشتری از برند شما طرفداری کند، به آن احترام بگذارد و شما یک قدم از رقبا جلوتر باشید.

 

۲- از هشتگ های مناسب استفاده کنید

با افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی و عرضه محتوای متفاوت، هشتگ‌ها در بازاریابی دیجیتال می‌تواند یک راه موثر برای رساندن پیام شما به مخاطب هدف‌تان در این محیط باشد. رعایت این موضوع در عین حال که برند شما را در یک طیف معتبر و وسیع‌تر به تصویر می‌کشد باعث بازنشر بهتری برای شما نیز می‌شود. به عنوان نمونه در این دوران برخی از هشتگ‌های خوب مانند:

#کرونا #کرونا_را_شکست_میدهیم #کرونا_در_ایران #کرونا_را_جدی_بگیریم #قرنطینه #ویروس #در_خانه_میمانیم #کار_در_منزل #قرنطینه_خانگی #کووید۱۹

و امثال آن‌ها می‌تواند در گسترش محتوا و درنتیجه برند شما موثر باشد.

 

۳- از مسئولیت اجتماعی خود غافل نشوید

به تمامی ابعاد کسب و کارتان در ارتباط با عموم مردم و کرونا ویروس فکر کنید. آیا می‌توانید کاری متفاوت انجام دهید؟ به عنوان مثال بسیاری از رستوران‌ها، سالن‌های غذاخوری خود را بسته‌اند و از گزینه‌های دیگر مثل تحویل غذا استفاده می‌کنند و بدین ترتیب مسئولیت پذیری خود را به مشتریان نشان می‌دهند. حتی اگر تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که اجازه دهید تیم شما از خانه کارها را انجام دهند، این پیام را به مشتریان فعلی و آینده‌تان ابلاغ و به آن‌ها اعلام کنید که شما وظیفه خود را برای پایان دادن به کووید ۱۹ انجام می‌دهید.

 

۴- از قدرت محتوای ارگانیک بهرمند شوید

همانطور که انتظار می‌رود این همه‌گیری بر استراتژی و عملکرد رسانه‌های اجتماعی کسب و کارها تأثیر زیادی داشته است. از این رو با کاهش هزینه تبلیغات آنلاین از یک طرف و تعهد به حفظ فاصله‌های اجتماعی با در خانه ماندن، تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی افزایش پیدا کرده و همین موضوع باعث شده تا تولید محتوای ارگانیک بیشتر مورد توجه مخاطب قرار بگیرد. محتوای ارگانیک یا طبیعی محتوایی است که اعتبار زیادی دارد و مبتنی بر ارزش‌هاست. این نوع از محتوا در طول زمان تولید می‌شود و در نقطه مقابل بازاریابی‌های محتواهای مصنوعی قرار میگیرد که تحت فشار قرارداد و با انتظار نتیجه دادن سریع تولید می‌شوند ؛ هم‌چنین درمقایسه با آن‌ها در بازاریابی دیجیتال عملکرد بهتر و تاثیر زیادتری دارد.

پس از آنجاییکه به نظر می‌رسد این روند همچنان ادامه داشته باشد و مشاغل به دنبال گزینه‌ای برای کاهش هزینه هستند، می‌توانید با استراتژی تولید محتوای ارگانیک، کسب و کار خود را قدرتمندتر سازید.

 

پنج مزیت  بازاریابی دیجیتال در دوران کووید ۱۹

 

در اینجا انتظاراتی را که باید از بازاریابی دیجیتال خود در این دوره زمانی داشته باشیم را باهم مرور می‌کنیم:

 

۱- از رقیبان خود سبقت بگیرید

انجام دادن هر کاری که اکنون رقیبانتان انجام نمی‌دهند می‌تواند برگ برنده شما باشد. درست مثل یک مسابقه به آن فکر کنید حتی اگر خیلی آهسته حرکت می‌کنید باز نسبت به کسی که روی نیمکت نشسته، جلوتر هستید.

 

۲- درباره مشتری خود بیشتر بدانید

رفتارشناسی مشتری و اینکه بدانید درد او چیست، چه چیزی برای او انگیزه‌ی خرید ایجاد می‌کند و رفتارهای خرید او چگونه است، می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا هرچه اطلاعات بیشتری درمورد مشتریان خود داشته باشید آن‌ها را بهتر درک می‌کنید و درک بهتر مشتری منجر به تولید محتوای مناسب و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل خواهد شد. شما باید با تحقیق درباره اینکه چگونه می‌توانید نیاز مخاطبان خود را برطرف کنید در پی راه حلی برای کاهش درد یا افزایش لذت آن‌ها باشید. پس این دوره بهترین زمان برای کسب اطلاعات مورد نیاز درباره مشتریانتان است تا بتوانید در تولید محتوا از مطالبی استفاده کنید که مخاطب به آن‌ها نیاز دارد و شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند.

 

۳- با مصرف کنندگان بالقوه خود ارتباط ایجاد کنید

شما پس از شناسایی مشتریان بالقوه خود، باید برای آن‌ها برنامه بازاریابی خاصی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل جذبشان کنید. درحالیکه بازاریابی دیجیتال بهترین راه برای شناساندن شما به مشتریان جدید است، باید از زمانی که پیش آمده به طور هوشمند استفاده کنید تا روابط واقعی با مشتریان بالقوه خود برقرار و آن‌ها را به مشتریان بالفعل در دوران پساکرونا تبدیل کنید.

 

۴- بر روی مشتریانی که اکنون آماده خرید هستند سرمایه گذاری کنید

در دوران کوید ۱۹ بسیاری از مشاغل به طور موقت تعطیل می‌شوند و یا برای رعایت فواصل اجتماعی، ارائه کالا و خدماتشان را کاهش می‌دهند؛ پس اگر برای کسب و کارتان برنامه بلندمدت دارید با بازاریابی دیجیتال به مشتریان خود اعلام کنید که شما در اینجا هستید و می‌توانید با ارائه خدمات غیر حضوری محصولات و خدمات خود را طبق معمول به مشتریان وفادارتان ارائه دهید.

 

۵- خود را برای موفقیت پسا کرونا آماده کنید

در اینجا از شما یک سوال اساسی می‌پرسیم:

آیا بعد از تمام شدن دوران کرونا می‌خواهید از ابتدا بازاریابی را شروع کنید؟ یا می‌خواهید براساس تلاش‌هایی که در این چند ماه انجام داده‌اید، از رقبای خود جلوتر باشید؟

اکثر شما که مدیر و صاحب کسب و کار هستید، افکار و برنامه‌های بلند مدتی برای برند خود دارید؛ بنابراین اجازه ندهید که ویروس کرونا، برنامه‌های شما را متوقف کند. اکنون وقت آن نیست که از تلاش‌های بازاریابی دست بکشید درست برعکس، زمان آن رسیده که در اجرای آن‌ها حتی چابک‌تر و هوشمندانه‌تر اقدام کنید.

اگر می‌خواهید برای بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، نگران نباشید. این دقیقا همان کاری است که ما درباره آن آموزش دیده‌ایم تا در هر مرحله از راه شما را راهنمایی کنیم. ما اینجا هستیم تا به بهبود روند توسعه خود و مشتریانمان کمک کنیم. برای شروع همین امروز با ما تماس بگیرید.